13.02.2016

PRZEDPREMIEROWO: Anna Mytyk - Nowe życie

Tytuł: Nowe życie
Autor: Anna Mytyk
Wydawnictwo: Self-Publishing

Amanda nigdy nie miała łatwego życia. Jedyne, co pamięta z dzieciństwa to pijanego ojca i przerażający płacz mamy. Kiedy stała się dojrzałą kobietą, poznała mężczyznę, który miał stać się dla niej nowym, lepszym życiem. Niestety, po kilku latach małżeństwa jej życie zaczyna przeistaczać się w koszmar. Mąż zamienia się w bezdusznego kata, a ona w ofiarę. Nie radzi sobie i każdego dnia ślepo wierzy, że kiedyś to się zmieni i będzie szczęśliwa. Kiedy kolejny raz znęca się nad nią, nie wytrzymuje i roztrzęsiona wybiega na ulicę. Wpada na mężczyznę, który chwilę później, wyrywa ją z objęć sadysty. Zaczyna łączyć ich niezwykła więź. Oboje poznają smak namiętnego pożądania i bezwarunkowej miłości. Jednak los jest przewrotny. Jak potoczy się jej życie? Ile będzie jeszcze w stanie znieść?

Pani Anna bardzo dobrze skonstruowała bohaterów książki. Wydają się rzeczywiści i możemy się z nimi utożsamić. Amanda tkwi w toksycznym małżeństwie, które ją niszczy. Boi się odejść od męża, bo wciąż widzi w nim dobro. Wierzy w to, że jeszcze może się zmienić. Jest bita, gwałcona i musi we wszystkim się go słuchać. Kiedy nie wytrzymuje już tego wszystkiego, wybiega z mieszkania i tak spotyka Radka, który ratuje jej życie. Radek miał w życiu wszystko. Bogaty, przystojny i inteligenty. Mógł mieć co tylko chciał. Brakowało mu jednego: miłości. Kiedy spotyka główką bohaterkę wie, że to kobieta jego życia. Będzie o nią walczyć do samego końca. Nawet jeśli z góry jest to przegrana sprawa. Szczególnie gdy pojawia się pewna młoda kobieta, która wywróci ich życie do góry nogami. 

Muszę przyznać, że nie wiedziałam czego spodziewać się po tej książce. Już od pierwszej strony dostałam pokaźną dawkę emocji. Autorka książki zabrała się za trudny temat, jakim jest przemoc domowa, fizyczna i psychiczna. Pani Anna jak najbardziej sprostała zadaniu. Sceny te opisane są dokładnie i razem z bohaterką odczuwamy to co ona przeżywa. Dla mnie niestety tych scen było trochę za mało. Brakowało mi szczególnie wspomnień z dzieciństwa bohaterki. 

Minusy. Czy są jakieś? Trudno jest ich wyszukać oprócz tego wypisanego wyżej. Nie mniej jednak wydaje mi się, że główny wątek miłosny rozkręcił się zbyt szybko. Jednak nie wpływa to na ogólne wrażenia po przeczytaniu tej lektury. Książka napisana jest lekkim językiem. Czyta się ją bardzo szybko i bez żadnych oporów. Historię poznajemy ze strony Amandy, a wraz z tym jej wzloty i upadki. Komu polecam tą książkę? Zdecydowanie osobom, którym nie straszne są tak okrutne rzeczy. Osobom starszym, które będą sobie zdawać sprawę z wagi problemu, jaki jest tutaj poruszany. 

Ocena: 8/10
Musisz znaleźć siłę, punkt zaczepienia, który pomoże ci stanąć na nogi i pokochać życie na nowo. Będziesz upadać wiele razy, krzyczeć jak bardzo nienawidzisz życia, ludzi... Jak bardzo chcesz przestać żyć, oddychać, istnieć. Jednak nadejdzie taki moment, w którym staniesz do walki z samym sobą i uświadomisz sobie, że jesteś silna. Podniesiesz się choćby z samego dna i wygrasz.
Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję autorce.

8 komentarzy:

 1. Skoro autorka poruszyła te tematy i poradziła sobie z nimi, na pewno przeczytam.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już raz czytałam książkę, która porusza temat przemocy i spodobała mi się. Sięgnę po tę książkę, gdy będę mieć czas;)
  Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bo jak najbardziej warto. Zwłaszcza jak lubisz takie trudne tematy.

   Usuń
 3. Bardzo jestem ciekawa, jak ja odbiorę tę książkę. Mam ją już na półce, więc kiedy tylko ogarnę inne zobowiązania czytelnicze, to od razu wezmę się za czytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak więc czekam na to aż ty opublikujesz swoją recenzję. Jestem ciekawa jak ktoś inny ją odbierze :)

   Usuń
 4. Szybko rozkręcony wątek miłosny jest czymś co zawsze psuje mi przyjemność z czytania książki. Więc nie wiem czy się na tę skuszę. :)
  Obserwuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie także często psuje to przyjemność czytania, jednakże w tej książce nie odczułam tego aż tak bardzo :)

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine