13.03.2016

Jarosław Wilk - Pan Wilk i kobiety

Tytuł: Pan Wilk i kobiety
Autor: Jarosław Wilk
Wydawnictwo: Pro-Wizja

    Książka „Pan Wilk i Kobiety” zadebiutowała wiosną 2013 roku. Kilka tygodni później, w maju, o Panu Wilku zrobiło się głośno. Kilkanaście tysięcy internautów weszło na jego blog po tym, jak jeden z największych portali informacyjnych w kraju opublikował cytat z Wilka: „Nic tak nie cieszy mądrego mężczyzny jak zboczona kobieta”. Te słowa zadziałały jak magnes. Mieszanka wybuchowa seksu i perwersji, męski punkt widzenia, cała gama uczuć oraz specyficzne poczucie humoru w ciągu jednego wieczoru zyskały rzeszę wielbicieli oraz… wrogów. W książce, która powstała na kanwie bloga, Pan Wilk bez tabu, w nietuzinkowy sposób opowiada o swoim świecie intymnym, przyjaźniach z kobietami, poszukiwaniach, samotności, miłości do córki. Na przemian śmieszy, oburza, wywołuje łzy oraz dreszcz podniecenia u kobiet, które dały się namówić na czytelniczą randkę z Wilkiem.

    Tytułowy Pan Wilk jest mężczyzną, który próbuję się pozbierać po rozstaniu z NIĄ. Chce o niej zapomnieć i tak wpada w wir kobiet i seksu. W każdym kolejnym rozdziale możemy przeczytać o kolejnej panience w jego życiu. Zazwyczaj są one o wiele młodsze, bo taki ma właśnie gust. Czytamy o jego kolejnych przygodach miłosnych i łóżkowych. Część z nich jest na jeden lub dwa weekendy, a inne na dłuższy czas.

    Pan wilk opowiada nam o seksie w sposób intymny i wyuzdany. Jest przy tym bardzo szczery i nie próbuje mydlić nam oczu. Nie stroni od wulgaryzmów oraz brutalnych i ostrych opisów seksu. Wiele osób może to zrazić, ale dla mnie to było coś świeżego. Nie było tutaj żadnej sztuczności ani seksu, za którym zawsze stała ukryta miłość. Nie. Tutaj był to tylko akt, który zawierał elementy przyjaźni. Nie jest to jednak książka tylko o pieprzeniu. Możemy w niej znaleźć wiele ukrytych elementów. Chęć zapomnienia o utraconej miłości. Zrobienie wszystkiego byleby tylko o NIEJ nie myśleć. Zraniony człowiek potrafi zrobić wszystko, byleby tylko zagłuszyć w sobie ból po stracie. I ja tak właśnie odbieram tą książkę. Jako próbę zapomnienia o szarej rzeczywistości.
"Kto komu jest przeznaczony, tego nigdy nie wiemy od razu. To zbiór wielu drobiazgów, takich jak zapach, słowa, czyny, dotyk, fragmenty dnia, marzenia, wyobraźnia, zainteresowania, priorytety, postępowanie, ciało i wielu innych, które idealnie wymieszane między nim a nią tworzą wartość, o której mówimy."
    Na dużą pochwałę zasługuje także postać Mruka, czyli zboczonego kota, który uwielbia kobiety. Rozdziały pisane jego oczami zawsze rozbawiały mnie do łez. Jest to kot, który nie znosi głupiego gadania i użalania się nas sobą. Zawsze postrzega wszystko dokładnie tak jak jest. Uwielbia kobiety i często je idealizuje, a od mężczyzn trzyma się najdalej jak się da. Czyli idealny przedstawiciel płci męskiej.

    Książkę polecam wszystkim tym, którzy nie boją się ostrych scen oraz języka. Takim, którzy umieją zachować dystans do siebie i do otoczenia. Na pewno pobudzi w was wiele pozytywnych jak i negatywnych emocji.

Ocena: 9/10

Książkę przeczytałam w ramach BOOK TOUR organizowanego przez Stan: Zaczytany. Serdecznie dziękuję za możliwość udziału.
"[Zazdrość] To zabójca relacji między kobietą i mężczyzną. Jeżeli jej na czas nie utemperujesz, najczęściej jest to początek końca."

8 komentarzy:

 1. fajny tytuł i ładna okładka więc może przeczytam Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że BT z Wilkiem dobiega końca :) Super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się pomysł na tę książkę :D Wygląda na to, że będzie to trochę bardziej odzeźwiające spojrzenie na ten temat, więc przeczytam :)

  http://zapachstron.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem jest to całkiem coś innego, i to mnie do niej przyciągnęło.
   Jak najbardziej polecam :)

   Usuń
 4. Myślę, że książka mogłaby przypaść mi do gustu i już od pewnego czasu zastanawiam się, czy po nią sięgnąć. Sam autor trochę kojarzy mi się z innym znanym blogerem, którego wprost uwielbiam, dlatego myślę, że kiedyś zdobędę ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba czytać. Ja ją jak najbardziej polecam :)

   Usuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine