02.04.2016

Tammara Webber - Tak słodko...

Tytuł: Tak słodko...
Autor: Tammara Webber
Cykl: Kontury Serca (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar

    On jest miłością jej życia, chociaż o tym nie wie. Ona jest jego chwilą wytchnienia w tym wymagającym przetrwania życiu. Był zraniony i dziki, ale potrafił się dostosować. Ona zawsze była posłuszna. Teraz jest niespokojna. Pearl Torres Frank spędzając lato w domu nauczyła się dwóch rzeczy: Boyce Wynn jest ucieleśnieniem wszystkiego, od czego powinna trzymać się z dala i wszystkim tym, co sprawia, że chce być blisko. Zbuntowany i głośny. Nie dbający o to, co myślą o nim ludzie. Namiętny. Silny. Niebezpieczny. I jest jeszcze jedna cecha, którą chowa przed wszystkimi, ale nie przed nią: Słodki. 


    Kiedy Pearl była dzieckiem, nie miała w życiu łatwo. Była biedna, a jej mama ledwo wiązała koniec z końcem. Wszystko zmieniło się kiedy jej mama wyszła za mąż. Doktor Frank stał się jej przybranych ojcem, z którym od samego początku miała bardzo dobry kontakt. Poznajemy ją w momencie kiedy kończy college. Miała iść na medycynę, tak jak chciała jej mama, ale rezygnuje z niej na rzecz biologii morskiej. Tym samym wraca do rodzinnego miasta gdzie ponownie spotyka miłość jej życia. Boyce to chłopak, który nigdy nie miał w życiu łatwo. Kiedy był młody jego mama odeszła zostawiając go ze starszym bratem i ojcem alkoholikiem. Jego brat ginie na wojnie w Iraku, a jemu świat zwala się na głowę. Zostaje sam z ojcem, którego interesuje tylko piwo i bicie. Zaczyna pracować w jego warsztacie, aby do czegoś się przydać. Boyce'a poznajemy w momencie, gdy umiera jego ojciec. Wreszcie może trochę odetchnąć od tak paskudnego życia. Warsztat samochodowy, który już od dawna prowadził sam wreszcie jest jego. A przynajmniej tak mu się wydaje.
"Jesteś marzeniem, które staje się rzeczywistością..."
    Pani Tammara Webber stworzyła idealną historię miłosną. Pearl i Boyce poznali się w momencie, gdy on jako dziecko uratował jej życie. Już w tym momencie poczuli do siebie coś więcej. Obydwoje są jednak bardzo ostrożni i boją się wyznać to, co do siebie czują. Kiedy Pearl wraca do rodzinnego miasta by studiować wiadomo, że już długo tak nie wytrzymają. Szczególnie gdy zaczynają ze sobą mieszkać. Powietrze między nimi jest tak gęste, że można kroić je nożem.

    Z początku miałam problem, aby wgryźć się w ich historię. Teraźniejszość jest przeplatana z przeszłością i czasami aż się gubiłam. Jednakże po kilkudziesięciu stronach do tego przywykłam i szło mi zdecydowanie lepiej. Pani Webber ma bardzo lekkie pióro, dlatego książkę czyta się bardzo szybko. Bardzo podoba mi się to jak opisuje relację pomiędzy głównymi bohaterami. Możemy poczuć to, co oni czują. W dodatku idealnie buduje napięcie. 

    Książkę polecam przede wszystkim osobom, które uwielbiają historie miłosne. Jest to wręcz idealna książka z nurtu young adult. Historia bohaterów pomimo swojego tytułu, wcale nie jest tak słodka jak by się mogło wydawać. Jest to jedna z tych książek, które nie chcą opuścić naszej głowy.

Ocena: 7/10
"Myślę, że życie jest jak test, naktóry przyszliśmy niezbyt dobrze przegotowani. Staramy się najlepiej, jak tylko możemy, i dopiero na koniec dowiadujemy się, jak nam poszło."

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

8 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekawa tej lektury

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama na pewno dodam ją do ksiązkowej listy do przeczytania :)
  Zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książki autorki znam, przeczytałam Tak blisko... i Tak krucho... obie mi się spodobały, więc tę historię mam w planach, choć na razie nie najbliższych. Liczę, że ja wgryzę się w powieść, jak to było z poprzednimi ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja poprzednich części nie czytałam, ale ta bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, że ci się spodoba :)

   Usuń
 4. Dość dawno już nie czytałam żadnego romansu,. więc chętnie sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine