12.05.2016

Kathryn Taylor - Powrót do Daringham Hall

Tytuł: Powrót do Daringham Hall
Autor: Kathryn Taylor
Cykl: Daringham Hall
Wydawnictwo: Otwarte

"Powrót do Daringham Hall" to przepiękna opowieść o miłości, rodzinie i ukrywanej prawdzie, która może zmienić nasze życie na zawsze.

      "Daringham Hall" to pełna subtelnej erotyki romantyczna trylogia, w której miłość może ocalić teraźniejszość. Ben Sterling to bogaty i przystojny biznesmen przyzwyczajony do nowojorskiego zgiełku, drogich garniturów i samochodów najlepszych marek. Zamknięty w sobie i powściągliwy – unika uczuciowego zaangażowania i głębszych relacji. Nie chce być uzależniony od nikogo. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego matka w dniu jego narodzin była żoną Ralpha Camdena, głowy szlacheckiego angielskiego rodu. Jako prawowity spadkobierca rodzinnej posiadłości Camdenów – Daringham Hall – Ben wyrusza do Anglii, by zemścić się na ojcu. Tuż po przybyciu zostaje jednak pobity i okradziony. Ratuje go Kate, która z czasem ulega jego urokowi. Między nimi wybucha namiętność bez granic. Czy Kate zdoła zawrócić Bena z drogi zemsty?

      Ben Sterling to mężczyzna, który dokładnie wie czego chce. Mieszka w Nowym Jorku i pracuje w dobrze prosperującej firmie. Jest zamknięty w sobie i powściągliwy. Nie chce wiązać się uczuciowo, bo na przykładzie własnej mamy wie, jak bardzo może to boleć. Kiedy dowiaduje się kto jest człowiekiem, który skrzywdził jego rodzicielkę i jednocześnie jest jego ojcem, postanawia wyjechać do Anglii. Chce zniszczyć ludzi, przez których jego mama nie żyje. W dodatku okazuje się, że w dniu jego narodzin wiąż była żoną niejakiego Ralpha Camdena. Tak więc on jest prawowitym spadkobiercą Daringham Hall. Zrobi wszystko żeby zniszczyć tych ludzi. Niestety już za samym początku wiele staje mu na przeszkodzie. W skutek napadu doznaje amnezji, a ratuje go Kate, miejscowa weterynarz. Kate jest kobietą, która w młodym wieku straciła rodziców. Wychowywało ją wujostwo. Ciotka nie za bardzo cieszyła się z tego, że musi się nią opiekować. Zawsze traktowała ją o wiele gorzej niż na to zasługiwała. Dlatego też była częstym gościem w Daringham Hall, gdzie ludzie traktowali ją jak własną rodzinę. Bardzo zżyła się z rodziną Camdenów i jak tylko mogła, zawsze im pomagała. Kiedy przez nią Ben przypadkowo traci pamięć, postanawia się nim zająć. Nie wie tylko jakie on ma zamiary i do czego to wszystko może doprowadzić.

      Po książce spodziewałam się erotyku, a dostałam subtelny romans z nutką powieści obyczajowej. Byłam tym bardzo pozytywnie zaskoczona. Wszystkie ostrzejsze sceny były bardzo delikatnie i z wyczuciem opisane. Bardzo lekki wątek romantyczny jak najbardziej przypadł mi do gustu. Nic nie dzieje się za szybko, tylko wszystko w odpowiednim czasie. Książkę czyta się przez to bardzo dobrze i z wielkim zaciekawieniem.

      Powieść porusza również bardzo ważne tematy, takie jak rodzicielstwo. Pokazuje jaki wpływ mogą mieć na nas właśni rodzice i jak wielką krzywdę mogą nam wyrządzić. Ukazuje jak wyobcowana może być osoba przez własną rodzinę, a jak ciepło przyjęta przez obcych ludzi. No i przede wszystkim dzięki tej historii możemy się dowiedzieć, jak bolesna może być prawda lub kłamstwo skrywane przez wiele lat.

      Książkę polecam wszystkim tym, którzy uwielbiają rodzinne tajemnice i delikatny romans. W dodatku możemy ujrzeć oblicze arystokratycznej Anglii. Jest to idealna opowieść na długie wieczory, kiedy myślimy tylko o tym aby zatopić się w przyjemnej lekturze.

Ocena: 8/10

18 komentarzy:

 1. Arytokartyczna Anglia? Już mnie masz. Pewnie świetna książka na leniwy wieczór.
  Dwiestronyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Na leniwy wieczór jest ona idealna :)

   Usuń
 2. Ostatnio wszędzie widzę tę książkę. Przyzaję, że mnie zainteresowałaś, więc chyba się skuszę (o ile mama nie wyrzuci mnie z domu za kupienie kolejnej książki xD)

  litery-na-papierze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej zachęcam :) A mamą się nie martw, może cię nie wyrzuci.

   Usuń
 3. Czytałam dwie części, ale szczerze mówiąc, bez rewelacji. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeczytać ostatni tom, z czystej ciekawości. Chociaż czytałam już recenzje ostatniego tomu i za rewelacyjne to nie były. Równały się z poprzednimi tomami.
  Ta jako jedyna część z dwóch, ma przepiękną okładkę. <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że każdemu podoba się coś innego. Druga część jeszcze przede mną, ale mam nadzieję, że chociaż trochę mi się spodoba :)
   O tak, ta okładka jest przepiękna.

   Usuń
 4. Oooo, to już widzę, że nie dla mnie, bo zaczynają mnie nudzić romantyczne obyczajówki :( Nie wykreślam, daję szansę, ale nie chcę się zanudzić przy czytaniu.

  http://ksiegoteka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za dużo, to nie zdrowo. Dlatego ja zawsze stawiam na różnorodność i staram się czytać co chwilę coś z innego gatunku. W ten sposób żaden mnie nie nudzi :)

   Usuń
 5. Książka na jeden wieczór. Lekka, przyjemnie się czyta, ale mnie nie zachwyciła. Spodziewałam się czegoś innego. Przeczytałam dwie części i pewnie skuszę się na trzecia - tylko z czystej ciekawości.

  http://scarlett95songs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też się spodziewałam czegoś innego, ale i tak wkręciłam się w tą historię :)

   Usuń
 6. Pierwszy tom mi się nawet podobał, ale coś nie mogę przebrnąć przez kolejny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi tom dopiero przede mną i jestem ciekawa jak ja go odbiorę :)

   Usuń
 7. Mi się ta książka bardzo podobała :) a druga część jest - zapewniam - jeszcze lepsza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie jeszcze bardziej mnie ciekawi niż dotychczas. Szkoda tylko, że musi poczekać na swoją kolej :)

   Usuń
 8. Mam tę książkę u siebie, jednak niespecjalnie mnie do niej ciągnie :/ To chyba przez ocenę na LC, która o ile się nie mylę nie dobiła do 7.
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rzadko kiedy patrzę na ocenę na LC. Często dobre książki są na prawdę nisko oceniane. Wolę poczytać recenzje blogerów :)

   Usuń
 9. Czytałam, czytałam i jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine