19.07.2016

PRZEDPREMIEROWO: Agata Czykierda-Grabowska - Jak powietrze

Tytuł: Jak Powietrze
Autor: Agata Czykierda-Grabowska
Wydawnictwo: OMG books
Premiera: 20 lipca 2016


     Pierwsza polska powieść new adult!
Zwykła dziewczyna, zwykły chłopak, niezwykła miłość.
Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze. Ale czy taka miłość ma szanse przetrwać? Czy Dominik potrafi odciąć się od bolesnej przeszłości? Czy da się żyć bez powietrza? 


     Oliwia to dziewczyna, która ma wszystko jednocześnie nie mając nic. Jest lubiana, ma przystojnego chłopaka i pieniądze nie są dla niej problemem. Mimo to czuje niewyobrażalną pustkę. Po śmierci mamy nie umie się pozbierać. Stara się robić wszystko byleby chociaż na chwilę zapomnieć o bólu. Mimo tego zawsze jest dla wszystkich miła i pomocna. Kiedy poznaje Dominika wszystko w jej życiu zaczyna się zmieniać. Pustka powoli zaczyna znikać, a w jej sercu zaczyna gościć miłość. Dominik to chłopak, któremu życie pod nogi ciągle kładzie kłody. Jeszcze nigdy w życiu nie zaznał szczęścia i boi się, że tak już pozostanie na zawsze. Opiekuje się swoim młodszym rodzeństwem, dla których jest w stanie zrobić wszystko. Mimo młodego wieku stał się zgorzkniały i bardzo zamknięty w sobie. Boi się kogokolwiek do siebie dopuścić, bo nie chce już bardziej cierpieć. Kiedy poznaje Oliwię, mury którymi się otoczył, pomału zaczynają się burzyć.

     Kiedy na początku sięgałam po tą powieść, bałam się, że to będzie po prostu kolejna przewidywalna historia miłosna. No bo ile już jest książek, w których dziewczyna jest bogata, a chłopak biedny lub odwrotnie? Zawalony jest nimi cały rynek. Jednak ta książka ma w sobie coś czego nie ma żadna inna. Pewną magię, która przyciąga nas jak magnes. Miłość między głównymi bohaterami jest idealnie wyważona. Razem z nimi przeżywamy ich emocje i rozterki. Razem z nimi płaczemy i się śmiejemy. Poznajemy ich bardzo dogłębnie, co sprawia , że ich historia ma w sobie wielką głębię.

     Autorka książki jest chyba mistrzynią w opisywaniu trudnych sytuacji życiowych. Wszystko jest napisane z wielkimi emocjami. Dokładnie tak jakby Pani Agata przeżyła to wszystko sama. Widać a niej wielki realizm. Zawsze miałam problem z książkami polskich autorów. Nigdy nie umiałam w nich znaleźć tego, co w zagranicznych. Wydawaly mi się one jakoś dziwnie spłycone. Ostatnim czasem jednak coraz bardziej się do nich przekonuje. Ta książka sprawiła, że od teraz będę ich czytać jeszcze więcej. Z ręką na sercu mogę przyznać, że jest to historia napisana na skalę światową.

     Jest to powieść, która z każdej strony zawala nas milionami emocji. Przeczytałam ją ponad tydzień temu i dopiero teraz byłam w stanie napisać jakąś sensowną recenzję. Jak najbardziej zachęcam was do jej przeczytania. Jest to pozycja wręcz obowiązkowa!

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki bardzo dziękuję autorce oraz wydawnictwu OMG books

1 komentarz:

  1. Właśnie nominowałam Cię do LBA :D Szczegóły znajdziesz tutaj: http://pabottyro.blogspot.com/2016/08/liebster-blog-award-part-1-2.html Zapraszam :D

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine