06.11.2016

Anna Todd i inni - Imagines

SELENA GOMEZ, ZAC EFRON, BRACIA HEMSWORTH, EMMA WATSON, KANYE WEST, JENNIFER LAWRENCE, KYLIE JENNER, CHRIS EVANS i mnóstwo innych gwiazd –
oni wszyscy potrzebują właśnie CIEBIE!
WYOBRAŹ SOBIE, ŻE…
JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu.
KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!…
Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION… 
W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie…
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy…
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży…
WYOBRAŹNIA NIE MA GRANIC, WIĘC WYOBRAŹ SOBIE, ŻE MOŻE ZDARZYĆ SIĘ WSZYSTKO, CO ZECHCESZ – Z KIM TYLKO ZECHCESZ

Muszę przyznać, że z początku bałam się trochę zabierać za tą książkę. Owszem nie raz zdarzało mi się czytać Fan Fiction, ale tylko z gwiazdami czy bohaterami, które na prawdę lubię. Bałam się, że właśnie dana postać zniszczy to, jak odbiorę dane opowiadanie. Nie miałam się jednak czego bać. Jest to zbiór 34 opowiadań, więc jedne z nich są lepsze inne gorsze. Jednakże ogólny odbiór tej książki jest jak najbardziej pozytywny. Zdarzały mi się opowiadania, gdzie nie wiedziałam kim jest dana gwiazda. Co wtedy robiłam? Wyobrażałam sobie, że jest to gwiazda tylko w książce, a nie także w prawdziwym świecie. Dlaczego? Ponieważ nie lubię czytać o kimś, kogo kompletnie nie znam. Wydaję mi się, że ten zabieg także bardzo mi pomógł.

Każde z opowiadań napisane jest w zupełnie innym stylu. Każdy autor ma coś charakterystycznego, co odróżnia go od pozostałych. Dzięki temu opowiadania nie są napisane na jedno kopyto. Dzięki temu również się nie nudzimy i chcemy doczytać książkę do końca. Na wielką pochwałę zasługuje także okładka książki, która od samego początku jak najbardziej mnie zauroczyła. Przypomina ona lustro, gdyż wszystko się w niej odbija. W dodatku napisy są wypukłe, co jeszcze bardziej podkreśla jej urok. 

Jeżeli rozpatrzę tę książkę jako całość, a nie poszczególne opowiadania, to jestem jak najbardziej na tak. Niestety część z nich była czasami nudna, bądź nie przemawiał do mnie styl autora. Jak wiadomo są gusta i guściki. Jednakże sam pomysł jej wydania jak najbardziej mi się spodobał. Na pewno jest to coś całkowicie innego i nowego. Dlatego jeżeli ktoś z was lubi czasami poczytać Fan Fiction lub chciałby spróbować, to jak najbardziej zachęcam go do przeczytania tej książki.

Ocena: 7/10

Za egzemplarz książki i możliwość jej przeczytania dziękuję Wydawnictwu Znak oraz OMGBooks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Layout by Yassmine