20.01.2017

Seriale, które oglądam lub oglądałam cz.1

Czasami moglibyśmy czytać przez cały dzień nie robiąc sobie żadnej przerwy, innego znowu nie możemy nawet spojrzeć na książki, a przeczytanie chociaż jednej strony przyprawia nas o ból głowy. Też tak macie? Muszę przyznać, że mnie się takie dni zdarzają. Wtedy właśnie włączam sobie serial. Przedstawię wam listę seriali, które oglądam i takich, które już obejrzałam w całości. Oczywiście przedstawiam tylko te, które zapadły mi w pamięć i na prawdę mi się podobają/podobały. Przy okazji mogę wam powiedzieć, że pojawią się pełne recenzje seriali, które przedstawię w tym zestawieniu. Liczę na to, że wy również podacie mi swoją listę, a nóż widelec znajdę coś nowego do oglądania. Dzisiaj przedstawiam wam część pierwszą. 

Once upon a time
Emma Swan zdążyła już przywyknąć do swojego monotonnego życia. Gdy w progu jej mieszkania staje Henry, dziecko które dawno temu oddała do adopcji, kobieta postanawia odwieźć chłopca z powrotem do domu. Domem okazuje się małe miasteczko Storybrooke, gdzie według jego słów w pułapce czasowej zostały zamknięte wszystkie znane postaci z bajek i baśni. Henry uparcie twierdzi, że tylko Emma ma moc przełamania klątwy Złej Królowej i przywrócenie wszystkim szczęśliwego zakończenia.
Ocena: 9/10 - oglądam
Chicago Fire
Żadna praca nie jest bardziej stresująca, niebezpieczna, czy ekscytująca niż strażaków - członków Oddziału Ratunkowego i sanitariuszy z Chicago Firehouse 51. Są to odważni mężczyźni i kobiety, którzy stają oko w oko z niebezpieczeństwem, reagują, gdy wszyscy inni boją się podjąć działanie. Jednak ogromne obowiązki w pracy odbijają piętno na ich życiu osobistym. Gdy tragedia spotyka jednego z członków zespołu, w powietrzu unosi się sporo poczucia winy i żalu. Porucznik Matthew Casey stara się pracować normalnie, lecz nie może porozumieć się z porucznikiem Kelly Severidem, z Oddziału Ratunkowego, z którym wzajemnie obwiniają się o śmierć jednego z członków zespołu. Gdy jednak zachodzi wyższa konieczność, są w stanie zakopać wojenny topór i stanąć na wysokości zadania, ratując życie potrzebującym pomocy.
Ocena: 9,5/10 - oglądam
Chicago PD
Dystrykt 21 chicagowskiej policji to miejsce pracy umundurowanych gliniarzy patrolujących ulice 
i członków grupy wywiadowczej, która walczy z najgroźniejszymi przestępcami. Niebezpieczne zajęcie niejednokrotnie wywiera wpływ na życie osobiste policjantów. Dowódcą jednostki jest sierżant Hank Voight. W pracy niejednokrotnie przekracza prawo, aby tylko ochronić miasto, które kocha. Jego przeciwieństwem jest detektyw Antonio Dawson, będący wzorem dla innych pracowników wydziału. Pomimo dzielących ich różnic, łączą siły i przeciwstawiają się kryminalistom miasta Chicago.
Ocena: 9,5/10 - oglądam
Arrow
Serial „Arrow” to współczesna historia Zielonej Strzały, superbohatera komiksów DC Comics. Po 5 latach od katastrofy morskiej miliarder Oliver Queen, jak dotąd uznawany za zmarłego, zostaje odnaleziony na bezludnej wyspie na Pacyfiku. Kiedy powraca do domu, rodzina zauważa, że pobyt na wyspie bardzo go odmienił. Oliver próbuje pojednać się z najbliższymi i swoją byłą dziewczyną Laurel Lance, jednocześnie kreując swoją sekretną tożsamość. Odtąd za dnia Oliver jest bogatym, beztroskim i nieostrożnym kobieciarzem, jakim zwykł być, natomiast pod osłoną nocy jako Zielona Strzała walczy ze złem i stara się przywrócić miasto do jego dawnej świetności.
Ocena: 8/10 - oglądam
Shadowhunters
Clary Fray jest zwykłą nastolatką mieszkającą na Brooklynie. Pewnego dnia odkrywa, że pochodzi z rodu Nocnych Łowców, których przeznaczeniem jest walka z demonami. Kiedy jej matka zostaje uprowadzona, Clary wraz z Jace'em, Alekiem, Isabelle i Simonem wyrusza w niebezpieczną podróż, aby ją odnaleźć.
Ocena: 7/10 - oglądam
Esperanza Mia
Julia zdobywa dowody obciążające winą za śmierć swojej matki firmę, dla której pracowała. Wraz z dokumentami ucieka do stolicy, gdzie poznaje przystojnego Thomasa. Pod nową tożsamością ukrywa się w klasztorze udając nowicjuszkę i zaprzyjaźnia się z siostrami. Niedługo później ponownie spotyka Thomasa, lecz problem w tym, że mężczyzna okazuje się być księdzem.
Ocena: 9/10 - zakończony
The Flash
Barry Allen to młody śledczy pomagający w schwytaniu kryminalistów. Próbując odkryć prawdę na temat tajemniczych okoliczności śmierci swojej matki, bada każde trudne do wytłumaczenia zdarzenie. Interesuje się też postępami nauki. Prawdziwą jego obsesją jest akcelerator cząsteczek stworzony przez fizyka Harrisona Wellsa oraz innych naukowców ze "S.T.A.R. Labs". Gdy dochodzi do wybuchu urządzenia, Barry zostaje porażony przez piorun i zapada w śpiączkę. Po wybudzeniu odkrywa, że posiadł niesamowitą szybkość. Moc tą wykorzystuje do walki ze złem Central City.
Ocena: 8,5/10 - oglądam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Layout by Yassmine