14.02.2017

Najpiękniejsze cytaty o miłości

14 luty. Dzień Świętego Walentego. Dla jednych jest to czas pełny miłości, serduszek i kwiatów, a dla innych dzień jak każdy inny. Miłość powinno wyznawać się drugiej osobie codziennie. Jednakże czasami jesteśmy zbyt nieśmiali lub myślimy, że to głupie. Dlatego chociaż ten jeden dzień w roku pokażmy ukochanym osobom ile dla nas znaczą. Z okazji tego święta przedstawię wam kilka cytatów o miłości, które zapadły mi w pamięć.

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje."
Nowy Testament - Pierwszy List do Koryntian

"Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno."
Pani Jeziora - Andrzej Sapkowski 

- A jeśli pewnego dnia będę musiał odejść? - spytał Krzyś, ściskając Misiową łapkę. - Co wtedy? - Nic wielkiego. - zapewnił go Puchatek. - Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogoś kocha, to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Kubuś Puchatek - Milne Alan Alexander

"Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego."
Wichrowe Wzgórza - Emily Jane Brontë

"Przyjaciel to ktoś, przy kim można być sobą. Czuć, co się chce. Cokolwiek w danej chwili czujesz, przyjacielowi to nie przeszkadza. Prawdziwa miłość polega na tym, że bezwarunkowo akceptuje się drugą osobę."
Kochani, dlaczego się poddaliście? - Ava Dellaira

"Jesteśmy zupełnie inni. Pochodzimy z dwóch różnych światów, a jednak to właśnie Ty nauczyłaś mnie wagi miłości. Pokazałaś mi, co to znaczy troszczyć się o kogoś i dzięki temu stałem się lepszym człowiekiem."
Pamiętnik - Nicholas Sparks

"Gdyby miłość była pokarmem, umarłbym z głodu na ochłapach, które od ciebie dostawałem."
Miasto Upadłych Aniołów - Cassandra Clare


A wy macie swoje ulubione cytaty o miłości? Jeżeli tak to zapraszam do dzielenia się nimi w komentarzach.

1 komentarz:

  1. Może nie jest to do końca cytat o miłości, ale bardzo spodobała mi się lunarska przysięga małżeńska z "The Fairest" Marissy Meyer, która w luźnym tłumaczeniu brzmi: "Od tego momentu będziesz moim światłem w ciemności oraz gwiazdą, gdy zapadnie noc i przysięgam kochać cię i wielbić do końca moich dni" :)

    OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Layout by Yassmine